Červen 2010


Prázdniny

30. června 2010 v 11:16 | klarrrinka |  LETNÍ SPECIÁL 2010
Tak co, už jste rádi, že máte prázdniny? Já ani ne, protože příští rok už půjdu do deváté a co po tom? A navíc nám všichni deváťáci odejdou:'( Kdybych si mohla vybrat, tak bych raději neměla prázdniny za tu cenu, že by na naší škole zůstaly. Možná to zní divně, ale na prázdniny se ani nějak netěším. Rok od roku víc. Ale zase na druhou stranu nemusíme vstávat do školy a užívat si pohody u vody. Takže všechno zlé je k něčemu dobré :))

Kouření

29. června 2010 v 20:04 | klarrrinka |  k zamyšlení....
http://www.celostnimedicina.cz/obrazky/xcigaretaa.jpgTaké si myslíte, že nemá smyl dál číst tyto řádky, protože o škodlivosti kouření bylo již mnoho napsáno a řečeno? Nebudeme zde popisovat veškerá onemocnění, která s kouřením souvisí, přestože jich je na padesát, ale zaměříme se na méně známé skutečnosti. Věděli jste například, že se do tabákové směsi přimíchávají látky, jakými jsou cukry, vanilka, čokoláda a zvlhčující přísady, které činí kouření chutnějším a snesitelnějším? Důvod je prostý. Zájmem tabákových společností je, aby se teprve ochutnávající konzumenti nenechali odradit prvotní nepříjemnou chutí cigarety, aby se stalo kouření příjemným zážitkem a snáze se tak pozapomnělo na dalších tisíce toxických látek, které obsahují.
Ačkoli v konečném důsledku předčasně zabíjejí polovinu svých spotřebitelů. Lze však tyto praktiky přirovnat k čínskému přísloví, které hovoří: "tak jako cukr přidán do jedu, nebrání jedu, aby byl smrtící". Hlavním úkolem tabákových směsí je však dodávat stálou dávku nikotinu - jedinou návykovou látku, kterou tabákové směsi obsahují.

Věděli jste například, že tabákový kouř mimo jiné látky obsahuje také např.:
 • arsen - jako jed na krysy
 • dioxiny - jako spalovny odpadu
 • formaldehyd - jako kuličky proti molům
 • kadmium - jako umělá hnojiva
 • kyanid - jako jed na myši
 • močovinu - jako výměšky
 • oxid uhelnatý - jako výfukové plyny
 • dehet - jako saze v komíně
 • nikotin - jako jed na mšice
Víte, že každá další oběť tabáku, která začne kouřit v mladém věku, přinese tabákovým společnostem zisky dosahující milionových hodnot? To je také důvod proč se stále vyplácí tabákovým koncernům tolik investovat do reklamy a propagace svých výrobků.

Věděli jste, že pobyt v zakouřeném prostředí je vysoce rizikový? Pasivní kouření velmi zatěžuje srdce a postihuje schopnost těla přijímat a využívat kyslík. Pro nekuřáky, kteří nejsou trvale adaptováni na nižší přísun kyslíku, jako kuřáci, může pobyt v zakouřeném prostředí znamenat akutní ohrožení. Zejména pro kardiaky a astmatiky může tabákový kouř způsobit srdeční či astmatický záchvat. U zdravých osob přinejmenším podráždění sliznic očí a dýchacích cest. Velmi časté jsou bolesti hlavy, pocity nevolnosti až závrati.

Nejvíce zranitelné v souvislosti s pasivním kouřením jsou děti. Dětské plíce jsou menší a děti vdechnou během stejné doby na kilogram své hmotnosti více škodlivin, než dospělý člověk. U dětí, které jsou vystaveny kouři, dochází snáze k rozvoji infekcí dýchacího ústrojí a zánětů středního ucha. Pasivní kouření může být také jedním z důvodů rozvoje alergického onemocnění. Bylo prokázáno, že s vystavením tabákovému kouři může souviset syndrom náhlého úmrtí kojenců, kteří byly exponováni kouři v době nitroděložního vývoje nebo v důsledku pasivního kouření kojence.

Věděli jste, že se nikotin dostane do mozku již do 10 sekund poté, co je vdechnut kouř cigarety do plic?

Věděli jste, že jedna cigareta, kterou kuřák vykouří na 10 tahů poskytne svému spotřebiteli 10 dávek drogy? Při spotřebě 20 cigaret denně je to již 200 dávek drogy! Věděli jste, že když se škodlivé účinky cigarety u průměrného kuřáka opakují 20 x denně, znamená to 7 300 x ročně?

Věděli jste, že i jedna cigareta stačí, aby:
 • mozek dostal informaci, že se setkal s drogou
 • do plic vnikly látky schopné vyvolat zánětlivé onemocnění i rakovinné bujení
 • se okamžitě zúžily cévy a tkáně pocítily nedostatek kyslíku
 • srdce rychleji pracovalo
 • člověk onemocněl nebo dokonce náhle zemřel
Víte, že v Pardubickém kraji je každým rokem nově zjištěno nádorové onemocnění plic u více než 250 lidí? U nekuřáka je toto onemocnění diagnostikováno zřídka.

New design

29. června 2010 v 15:04 | klarrrinka |  můj blog
Libí se vám můj nový design? Už to chtělo změnu, že?

Get Far-The Radio

28. června 2010 v 20:47 | klarrrinka |  ♫songy♫

diplomek od K@tushky

21. června 2010 v 15:35 | klarrrinka |  můj blognepovedené plastiky celebrit

20. června 2010 v 14:34 | klarrrinka |  celebrity
Jocelyn Wildenstein
Tohle je jeden z nejsmutnějších konců, kdysi krásné ženy.O osudu "kočičí" ženy Jocelin Wildstein.
Tori Spelling
Co to má s těmi prsy? Je to snad kapsa pro klokaní mládě? Trochu vysoko, ne? Nebo černá díra? Tohle se panu doktorovi hodně nepovedlo.


Tara Reid
I když má ve tváři šťastný výraz, její břicho je nepřehlédnutelné. Lepší by bylo se trochu potrápit cvičením, než takhle zpackaná liposukce! To ostatně přiznala i sama Tara. Bohužel jí nepomáhají ani rekonstrukční operace...Pete Burns
Takhle to dopadne, když se zpěvák místo hudby začne zabývat svým vzhledem. Teď je známější díky svým plastikám než tvorbě. Tohle už je ale trochu moc, chtěl snad vypadat jako žena? Tak trochu jako z Addams Family.Melanie Griffith
Melanie Griffith také ráda sahá po plastických operacích. Tahle pusa je ale trochu velká, nemyslíte? Proč ženy nemohou stárnout důstojně? Alespoň se o to pokusit...


Courtney Love
Punková holčička? To už dávno ne, zvlášť s těmihle falešnými rty!

Chantelle Houghton
Tahle modelka by zřejmě chtěla na těch balónech létat!Fotky Tish Cyrus

16. června 2010 v 19:20 | klarrrinka |  celebrity
Tish Cyrus arrives at the launch of the Lollipops and Rainbows Foundation at CityWalk on May 2, 2009 in Universal City, California. (Photo by Kevin Winter/Getty Images) *** Local Caption *** Tish Cyrus

Tish Cyrus arrives at the launch of the Lollipops and Rainbows Foundation at CityWalk on May 2, 2009 in Universal City, California. (Photo by Kevin Winter/Getty Images) *** Local Caption *** Tish Cyrus

Tish Cyrus (L) and her son musician Braison Cyrus arrive at the launch of the Lollipops and Rainbows Foundation at CityWalk on May 2, 2009 in Universal City, California. (Photo by Kevin Winter/Getty Images) *** Local Caption *** Tish Cyrus;Braison Cyrus

Tish Cyrus (L) and her son musician Braison Cyrus arrive at the launch of the Lollipops and Rainbows Foundation at CityWalk on May 2, 2009 in Universal City, California. (Photo by Kevin Winter/Getty Images) *** Local Caption *** Tish Cyrus;Braison Cyrus

The Cyrus family, (L-R) Brandi Cyrus, Billy Ray Cyrus, Tish Cyrus, Noah Cyrus, Miley Cyrus and Braison Cyrus appear at the launch of the Lollipops and Rainbows Foundation at CityWalk on May 2, 2009 in Universal City, California. (Photo by Kevin Winter/Getty Images) *** Local Caption *** Miley Cyrus;Billy Ray Cyrus;Brandi Cyrus;Tish Cyrus;Noah Cyrus;Braison Cyrus

Tish Cyrus (L) and her son musician Braison Cyrus arrive at the launch of the Lollipops and Rainbows Foundation at CityWalk on May 2, 2009 in Universal City, California. (Photo by Kevin Winter/Getty Images) *** Local Caption *** Tish Cyrus;Braison Cyrus

(maminka Miley Cyrus)

záhady 2. světové války

16. června 2010 v 17:56 | klarrrinka |  k zamyšlení....
1. "Lady be good":Ztracený bombardér: Jednoho dne odletěly spojenecké bombardéry bombardovat letiště u Neapole. Všechny, až na jeden se vrátili na základnu. Bombardér Lady be good ztroskotal na zpáteční cestě.
2. Ponorka, která se sama potopila: USS Tang patřila k prvním velkým oceánským ponorkám. USS Tang vystřelila vadné torpédo, které kroužilo kolem jejich ponorky a poté se stočilo zpět a narazilo do nich s katastrofálními účinky.
3. Podivný případ Rudolfa Hesse: Rudolf Hess=zástupce Adolfa Hitlera, letěl ve svém letadle, Messerschmit 110, a v Británii, poblíž vesnice Eaglesham seskočil padákem a nechal se zajmout.
4. Osamělý běžec: Georg Elser byl v listopadu 1939 velice blízko k úspěšnému provedení atentátu na Hitlera.
5. Tragédie Cap Arcony: Spojenecké letouny Typhoon zničily nepřátelskou loď. Až po obsazení onoho přístavu vyšlo najevo, že loď byla plná vězňů z koncentračních táborů.
6. Záhadná smrt krásné rudovlásky: Němci i spojenci ji považovali za tajnou agentku druhé strany a jednoho dne byla nalezena mrtvá.
7. Skryté poklady 2 světové války: Dobyvačné armády nemívají úctu k majetku. Například Hermann Göering si naplnil své sídlo v Karinhallu obrazy, sochami a tapiseriemi ze všech okupovaných území.
8. Tajemství německé atomové bomby: Německo mohlo být první, kdo vyrobí atomovou bombu, ale nedokázali to. Ale kdyby se jim to podařilo, válka mohla skončit úplně jinak.
9. Osud Martina Bormanna: Ještě několik let po válce nabízely organizace na vyhledávání válečných zločinců značné finanční částky, za jakoukoli informaci o Martinu Bormannovi.
10. Katastrofa v Bombaji: V bombajském přístavu byla nákladní loď, která vezla na frontu zásoby munice, potravin a dalších věcí. Jednoho dne začala hořet a vybuchla.
11. Záhada Tichomořské války: Dne 18. dubna 1943 narazily americké stíhačky na japonský bombardér a sestřelily jej, přičemž všichni členové posádky přišli o život, včetně admirála Isorokua Jamamota-architek útoku na Pearl Harbor.
12. Osud Amelie Earhartové: Amelie Earhartová a její navigátor Fred Noonan zmizeli při letu kolem světa v roce 1937. Je možné, že skončili v rukách japonců?
13. Vlak do stanice smrt: Italská vesnice Balvano není ničím významná až na to, že jsou zde 3 masové hroby, jež obsahují kolem 600 mrtvých a všichni zahynuli 3. března 1944.
14. Záhada Leslieho Howarda: Dopravní letadlo "Ibis" bylo sestřeleno kdesi nad

Téma týdne-smrt

16. června 2010 v 17:48 | klarrrinka
Smrt. Docela zajímavé, ale smutné téma....Jsou takoví lidí, kteří se jí bojí a někteří, kteří si neváží zdraví. Takových lidí je hodně. Onemocní a nakonec umřou. Nezdravý způsob života (zejméně kouření a pití alkoholu) vede ke zhoršení organismu. Vina je na jejich straně. Nebo také životem zaplatí za rychlou jízdu, nebo když jsou moc opilí....A pak se všichni diví, když je tolik úmrtí na silnici....Teď je udělali dobrý projekt, který se jmenuje ,,Nemyslíš, zaplatíš'' ... Jejich reklamy jsou pravdivé...Také jsou takoví lidé, které je už život nebaví nebo mají těžké deprese. A skončí tak, že spáchají (v horším případě!) sebevraždu. Takových lidí je mi docela líto, ale bohužel jim nějak obzvlášť nemůžem pomoct:(

Hana Maciuchová

16. června 2010 v 17:36 | klarrrinka |  celebrity
Herecký talent zdědila po rodičích, kteří byli vášnivými divadelníky. Odmalička ráda zpívala, tancovala i recitovala, a tak jí tatínek v jejích čtrnácti letech nabídl roli družičky v Jiráskově Lucerně, kterou právě zkoušel olomoucký divadelní spolek Mrštík v tamním divadle. Na gymnáziu ještě zvažovala studium medicíny či angličtiny, ale herectví přeci jen zvítězilo.

Již během studií na pražské DAMU začala hrát v Divadle Za branou, kde získala i své první profesionální angažmá.

V roce 1971 se stala členkou Divadla na Vinohradech, na jehož scéně ji můžeme vidět dodnes. Představila se zde v celé řadě výjimečných rolí, mimo jiné v představeních Zločin a trest, Obchodník s deštěm, Cyrano z Bergeracu, Mistr a Markétka, Oldřich a Božena, Zdravý nemocný, Křehká rovnováha, Trojhvězdí, Dáma od Maxima, Kdo se bojí Virginie Woolfové, Pokorný Felix, Mezi úterým a pátkem či Ideální manžel.

Byla rovněž například Gertrudou v tragédii Hamlet uváděné na Pražském hradě v rámci Letních shakespearovských slavností. V současné době hostuje také v Divadle Radka Brzobohatého v představení Chvilková slabost a pro Léto hereckých osobností Studia Dva nastudovala Judi Garlandovou v dramatu Na konci duhy, které se hraje ve Švandově divadle v Praze i v divadlech po celé republice.
Vedle divadelních rolí ztvárnila i několik desítek rolí televizních a filmových. Proslavily ji zejména role v pohádkách a v seriálech Žena za pultem či Nemocnice na kraji města. Hrála také v Chalupářích, Dynastii Nováků, Synech a dcerách Jakuba Skláře, Nemocnici na kraji města po dvaceti letech či v Příkopech, v bezpočtu televizních inscenací, mimo jiné v Kořisti, Španělích v Praze, Ještě není pozdě nebo v Záskoku za Sissi, i ve filmech, například v Hodině pravdy, Rukojmí v Bella Vista, Hře o královnu, Lucii, postrachu ulice, Prázdninách pod psa, Poločase štěstí, Člověku prosti zkáze, Samotářích, Únosu domů aj.A mimochodem, v pondělí 31.5. nás navštívila ve škole:

www.klarrrinka.blog.cz

Správné čištění pleti

12. června 2010 v 13:57 | klarrrinka |  ☼beauty☼
  Dokonalá očista pleti představuje doslova její záchranu, protože ji zbavíte odumřelých buněk a nečistot. Neopomíjejte očištit pleť, i když jste velmi unavené, protože ta přes den nasákla prach, pot, líčidla i kouř a druhý den nese stopy únavy.
Ráno pleť čistíme proto, že přes noc vyloučila na pokožku škodlivé látky. Stačí opláchnout převařenou vodou a dočistit vodou pleťovou. Potom aplikujte krém dle typu vaší pleti.

Ať se tomu bráníme, jak chceme, naši pleť každý den vystavujeme prachu a nečistotám, které výrazně ovlivňují kvalitu naší pleti. I když známky znečištění pleti nejsou na první pohled patrné, o to více mohou být nebezpečné. Odstraňování problémů z obličeje není ani příjemné, ani žádoucí. Jak si pleť tedy správně ochránit?
Čištění pleti

Čistění jako samozřejmost

Každá žena, než jde večer spát, by měla věnovat pár minut ještě důkladnému očištění pleti. Šetrné a každodenní čištění by mělo být stejnou samozřejmostí jako například česání vlasů. Samozřejmě nesmíme zapomenout na to, že zdravá pleť je zároveň i dobře hydratovaná. Pokud se neodstraňují nečistoty pravidelně, kůže se postupem času může jevit jako povadlá, unavená a dokonce může ztratit i svůj pěkný vzhled.
Při čištění odstraňujeme z povrchu kůže líčidla, kožní maz, pot a nečistoty, které se olupují spolu s kožními šupinkami. Každá žena má různý typ pleti, a proto při výběru čistící vody nebo mléka je třeba brát ohled i na to, zda na naší pleti převažuje pot nebo je naše pleť převážně suchá. Existuje celá řada prostředků, avšak ne všechny jsou vhodné na všechny typy pleti. Můžete si vybrat z mnoha pleťových mlék, krémů, emulzí, čistících gelů až po hydrofilní oleje. Odborníci však pro čištění doporučují používat čistící pleťovou vodu nebo pleťové tonikum.

Jak čistit

Nejlepší péči pleti dopřejete tím, že pleťový přípravek na ni nanesete bodově a rozetřete. Jemné krouživé pohyby pomohou pleť důkladně očistit. Nejvíce záležet byste si měla dát v okolí nosu, brady a čela. Na očišťování krášlících přípravků používejte výhradně kosmetické tampónky nebo houbičky. Při čištění nepoužívejte moc síly. Daleko lepšího efektu dosáhnete tím, že vícekrát očistíte jedno místo. Pleť je dobře vyčištěná ve chvíli, kdy bude tampónek čistý.
Možná si někdo neví rady s tím, jak při čištění postupovat. Doporučuje se začít na dekoltu, pokračovat přes krk až na obličej. Jako poslední by se měly odličovat rty a oči. Nejúčinnější je čistění večer, protože přes noc může probíhat buněčná obnova. Naopak ráno by se na pleť měla nanést pleťová voda a dále denní a oční krém.


Kosmetiku, kterou doporučuju:


Já momentálně používám toto a jsem s tím maximalně spokojená.
Pokaždé mi to pěkně vyčistí pleť do hloubky.

Tahle kosmetika také není špatná. Dříve jsem ji používala, ale podle mě je lepší to Garnier.

Minulé životy

12. června 2010 v 13:13 | klarrrinka |  k zamyšlení....
Jako každého hledajícího mě na začátku duchovní cesty nenechávaly spát mnohé otázky: Odkud a kam kráčím? Proč mne to bezdůvodně táhne k určitému člověku a druhého naopak nemám v oblibě? Z jakého důvodu někoho stíhá jedna rána za druhou a jiný se tomu všemu jen směje?
Uspokojivé odpovědi dlouho nepřicházely, až přišel rok 1989 a s uvolněnými politickými stavidly se k nám dostaly i první knížky s duchovní tematikou. Poměrně rychle mne oslovil buddhismus a s ním do mého světa vstoupila i reinkarnace. Logické nabízející se odpovědi na mé zásadní otázky se vyrojily přímo euforicky. Vše se zdálo být jasné - nejsme zde poprvé a sklízíme zkrátka jen plody svých vlastních dávných skutků a pomalými krůčky se přibližujeme k Pravdě a Poznání. Pochopitelně jsem byl zvědavý, kým jsem byl ve svých předešlých životech, s kým jsem se již setkal a co vše jsem komu provedl. Měl jsem to štěstí, že mi osud přihrál ve správný okamžik do cesty vždy ty správné lidi a tak jsem v roce 1991 mohl podstoupit svou první holotropní seanci s dr. Michalem Vančurou, který patřil mezi první vyškolené české terapeuty holotropního dýchání a současně byl i mým "soukromým" duchovním učitelem, jenž mne s trpělivostí zasvěcoval do tajů hypnózy, prenatálního vývoje, čaker atd.

Holotropní dýchání a změněné stavy vědomí
Co se týče proniknutí do mé zapomenuté minulosti, holotropní dýchání mne zklamalo, neboť na rozdíl od většiny hyperventilujících kolegů jsem neměl žádné prožitky ani vidění svých minulých inkarnací. Zato jsem si ale prošel svůj vlastní porod, což byla velmi zajímavá zkušenost a také jsem měl jeden ze svých největších mystických prožitků, kdy jsem se kdesi mimo prostor a čas setkal tváří v tvář svému vnitřnímu já. Zážitek to byl natolik niterný, že je prakticky nemožné napsat o něm na tomto místě více. Mé první setkání se změněným stavem vědomí však bylo mnohem starší. Zhruba ve čtrnácti letech se mi podařilo na táboře snadno uvést do hypnotického spánku dvě dívky, což mne samotného mile překvapilo. Ke cti mi budiž připočteno, že jsem tehdejší nenadálé situace nikterak nezneužil a chrupajícím dívkám jsem pouze vložil posthypnotickou sugesci, že po probuzení se budou cítit velmi příjemně a spokojeně. Tak se i stalo. Poté, co jsem absolvoval poměrně "divoké" holotropní dýchání, jsem se rozhodl nalézt nějaký přirozenější a také bezpečnější způsob, jak vstoupit do změněného stavu vědomí a projít po časové ose před okamžik našeho narození i početí. Již nějakou dobu jsem v tomto směru horlivě experimentoval s hypnózou a také magnetickým spánkem, ale vždy jsem cítil určité elektrizující mražení, jako by se nade mnou s velkým varováním stahovala temná mračna a já musel být maximálně opatrný a stále ve střehu. Mé první experimenty byly výsledkem hluboké touhy po poznání provdy, ale také určitou mladickou nerozvážností a duchovní nezralosti, neboť mi tehdy nebylo ještě ani 20 let.

Regresní terapie
Do mého života však naštěstí včas vstoupil další osudový člověk Ing. Aleš Rumler ze Šumperka, fenomenální léčitel, jasnovidec, ale především badatel a vynálezce. Při našem prvním setkání mi bez mrknutí oka kromě dálkového odhalení geopatogenní zóny v místě mého lůžka prozradil neobyčejně přesně také mou pozdější budoucnost. Tehdy jsem jeho slova o své léčitelské dráze nebral vůbec vážně a říkal jsem si, že se zřejmě naladil na někoho jiného. Zhruba po sedmi letech se však jeho prognóza (jak to sám nazýval) počala opravdu naplňovat. Od pana Rumlera jsem se naučil elegantní a velmi rychlý způsob uvedení prakticky jakéhokoliv člověka do změněného stavu vědomí a následného odkrytí zasunutých informací a vzpomínek. Tato metoda spočívá v úpravě frekvence mozkových vln do hladiny delta, což je začátek hlubokého spánku. Pan Rumler mozkové vlny reguloval přiložením ruky k příslušným partiím hlavy, já jsem úpravu prováděl později již jen mentálně. Se svou návratovou technikou jsem slavil velké úspěchy a stále jsem měl dostatek zájemců, kteří byli zvědaví, na svou minulost. Většina z nich byla velmi překvapena, že živé obrazy přicházejí tak rychle, zpravidla již po několika minutách bez nutnosti hlubšího uvolnění, zdlouhavém návratu po časové ose apod. S každým dalším zvědavcem jsem sbíral nové poznatky a prohluboval své zkušenosti. Regrese trvala obvykle jednu i více hodin a člověk shlédl v průměru jeden až tři minulé životy. Šlo o dlouhé dějově provázané epizody, kritické životní momenty vztahující se k současnému životu nebo pouze krátké obrazy bez výrazného emocionálního náboje.

První pochybnosti
Čím více regresí jsem měl za sebou, tím neodbytněji se ke mně začaly vkrádat první pochybnosti o reálnosti toho, co lidé vidí a popisují. Před samotnou regresí jsem se s každým snažil pohovořit o tom, co očekává, jaké důvody jej přivedly, co jej trápí a podobně. V tomto směru mi přišla vhod má vysokoškolská studia psychologie, neboť i při pouhém terapeutickém rozhovoru se často podaří odhalit možné příčiny celé řady problémů. Z našeho hovoru ale také často vypadl i jakýsi předobraz toho, co subjekt pak při regresi sám viděl. Přišla-li například řeč na Starý Egypt, pyramidy a faraóny, byl jsem si téměř jistý, že právě do této doby bude zasazen následující regresní příběh. Každý z nás ve svém nitru přechováváme určitou náklonnost ke konkrétnímu historickému období, postavě či kultuře. Důvod přitom může být, jak se ostatně často také ukázalo, zcela prozaický: poutavá obrázková knížka, kterou jsme kdysi dávno dostali od rodičů, barvitý příběh shlédnutý v kině nebo psychologické ztotožnění se skutečným (a tudíž i historicky potvrditelným) hrdinou. Tento mentální impuls je však více či méně zapomenutý a vytlačený z našeho vědomí. Neurologové v této souvislosti říkají: "Nic se nazapomíná". A je to skutečně tak. Sám mohu potvrdit, že lidé si dokáží při odpovídající mozkové frekvenci vzpomenout s neuvěřitelnou přesností třeba na barvu a obrázkový motiv své první dětské přikrývky. Přidáme-li k výše řečenému ještě přirozenou schopnost našeho nevědomí spojit se s neomezenou informační databankou, jejíž existenci potvrdily i vědecké kapacity (geomorfická rezonance), dávné kultury (Akašická kronika) či badatelé typu Břetislava Kafky (protonace), určitá zdravá střízlivost před snadnou opojností hry na minulé životy je zcela na místě. Sám jsem si prošel několika domnělými inkarnacemi, včetně silně prožívaných emocí a nápadně zjevných souvislostí s následnými komplikacemi v tomto životě, a proto vím, jak jednoduché je uvěřit odvíjejícímu se příběhu.

Přesvědčivá hra podvědomí
Při regresích jsem byl nesčetněkrát svědkem přesvědčivých silně prožívaných emocí srdcervoucího pláče i bezuzdného smíchu, děsivé úzkosti i bolestí v konkrétních částech těla, zasažených kulkou či šípem. S regresemi jsem začal proto, že jsem hledal nějaký účinný nástroj, jak pomoci tam, kde nemůže pomoci lékař či jiný odborník. Kromě svého neskrývaného zájmu o doplnění chybějících střípků z historie zapomenutých civilizacích jsem sledoval především terapeutický efekt regresních cest. Hlídal jsem proto bedlivě očekávanou životní proměnu vybraných jedinců, které jsem provedl regresí, jež jim zcela jasně odhalila příčinu jejich zdravotních či mezilidských zkratů, ale úleva či změna byla vždy jen dočasná či nepřesvědčivá. Z hlediska dlouhodobé perspektivy se život sledovaných lidí vrátil po čase zpět do starých kolejí. K regresím jsem začal přistupovat stále výjimečněji jen v případě, že jsme se příčiny problému nemohli dopátrat jinou cestou. Ačkoliv jsem se po každém provedeném návratu snažil s pacientem důkladně probrat jeho prožité příběhy, cítil jsem, že většina lidí hledá ve své domnělé minulosti určitý alibismus před zodpovědností za svůj život teď a tady. Při svých posledních regresích jsem si byl již takřka jist, že regrese do minulých životů jsou jen velmi přesvědčivé a barvité příběhy našeho podvědomí, které se nám takto dokonale snaží zavděčit. Podobný jev můžeme pozorovat také u spiritistického fenoménu, kdy médium ve změněném stavu vědomí horlivě chrlí z rukávu přesné popisy života na jiných planetách, důležité vzkazy ze záhrobí a jiné převratné informace, které se později ukáží jako zcela mylné a pouze vysněné.

Žijeme teď a tady
Jsem přesvědčen o tom, že svou budoucnost můžeme ovlivnit pouze z přítomného okamžiku, který je jediným skutečným bodem, o který se můžeme opřít. Někteří budou stále tvrdit, že minulost je tu od toho, abychom se z ní poučili, ale co se týče minulosti spadající před moment našeho současného zrození, i ta je tvárná. Tuto teorii jsem si poprvé ověřil při regresi, kdy se nám podařilo identifikovat přesné období prožívaného příběhu. Napadlo mě poslat po několika měsících usilovné a upřímné práce na sobě samém tohoto člověka při další regresi zpět do stejného časového okamžiku a k překvapení nás obou tentokrát prožíval úplně liný život. Stejně můžeme postupovat i při progresích cestách do budoucích životů. Nahlédneme-li do našeho pravděpodobného dalšího zrození a na základě zjištěných skutečností (často nemilých) učiníme pořádek ve svých duchovních hodnotách, životních postojích, chování a myšlení, při následné progresi už může být vše mnohem optimističtější. Dost možná, že již ani nebude potřeba další inkarnace zde na Zemi, kde se musíme stále dokola jen učit a učit.
Je známo, že "víra tvá tě uzdraví", ale západní civilizace poněkud odrostla kouzlům čarodějů a zázrakům šamanů, a proto musela zákonitě přijít daleko dokonalejší a propracovanější iluze vzpomínky na minulé životy. Chceme-li se nechat kolébat na vlnkách našeho vlastního klamu, ponechejme si terapii minulými životy jako svou berličku, ale pokud již stojíme pevně na vlastních nohách, vykročme směle vpřed přímo ke zdroji Pravdy a Poznání do vlastního nitra, kde nás již dávno čeká Stvořitel této velkolepé hry zvané život. To je moc zajímavé téma. I mě by zajímalo, kým jsem byla v minulém životě. Také jsem slyšela o jednom muži, kterému zjistili,že byl v minulém životě Jan Palach. Zajímavé, že? 

Chcete si zjistit, kým jste byli? Klikněte sem

Poznávačka:)*

11. června 2010 v 19:47 | klarrrinka
Kdo to je? První 3 správné odpovědi dostanou diplomek (napiš si, co na něho chceš)

www.klarrrinka.blog.cz

Double trouble celebrit

9. června 2010 v 18:49 | klarrrinka |  celebrity

Které to víc sluší?
a) Rihanna
b) Katie Lee

za odpověď dostaneš diplomek (napiš mi, co na něho chceš)

Pozastavuju blog

3. června 2010 v 20:18 | klarrrinka |  můj blog
Sice jsem tu po tom pozastavení blogu nebyla moc dlouho, ale kvůli tomu, že nemám vůbec čas a mám spoustu povinností, tak pozastavuji blog na týden...
Takže se vám omlouvám:(